Reference

To get straight to the point: I can warmly recommend Annelie Herz’s services. As the executor of an estate, I had to sell a large apartment in Prague Vinohrady, as a foreigner and not very fluent in Czech. Mrs Herz took on the job as a broker, she created a small but fine commercial, starring the apartment, with Ms. Herz as a talented supporting actress, who very cleverly emphasised the advantages of the property. Within a month, several interested parties got in touch, and Mrs Hart took care of the visits, the negotiations and the legal aspects from A to Z. A buyer was soon found, who was willing to pay the desired price and who also fitted in well with the surroundings and the apartment. For Mrs Herz, who sees her job as broker as an all-round carefree package, that was by no means the end of the story. With prudence and understanding, she sold the entire inventory of the apartment, furniture works of art, every-day-objects or brought them to the charities. She relieved me of all the administrative work associated with a change of ownership, mostly in her free time, and with a smile. I would like to take this opportunity to officially thank Annelie Herz, and to wish her every success in her work, which is so taylor-made for her.

Eva Venegoni

Chtěl bych touto formou vyjádřit svou velkou spokojenost se službami realitní makléřky paní Annelie Herz. Pronajímali jsme byt po našich rodičích, který jsme za celý kompletně zrekonstruovali. Obávali jsme se aby nám nájemnici zrekonstruovaný byt neponičili. Paní Annelie velmi profesionálně vše zařídila. Nafotila velmi vkusně byt a zařídila inzerci. Vyhledala a vytřídila vhodné kandidáty. Zařídila veškerou administrativu i smlouvy, také se postarala o veškerou komunikaci s klientem. S nájemníky jsme maximálně spokojeni.

Pavel Melika

Pana Kozumplíka mohu jednoznačně doporučit. Jeho chování od začátku do konce byla naprosto profesionální a korektní ke všem stranám obchodu. Pokud bych prodával další nemovitost, určitě se na něj znovu obrátím.

Jan Krejčí

Pan Ing. Mario Nosek mi vrátil důvěru k realitním kancelářím. Byla jsem maximálně spokojená. Pracuje rychle, bezvadně a empaticky. Velice ráda Vaši realitní kancelář doporučím.

Romana Sojáková

Velká spokojenost s přístupem a komunikací makléřky Moniky Musilové.

Autor nechce být uveřejněn

Perfektní služby Moniky Musilové - profesionální rychlé a vstřícné jednání, vše dokonale zařízeno.

Hana Houdová